Tak, tak – to ważne słowa, o niebagatelnym znaczeniu. Prawdę mówiąc, to właśnie w przedszkolu dzieci nabywają elementarną wiedzę i umiejętności niezbędne do dalszego kształcenia. Uczą się podstawowych zasad komunikacji międzyludzkiej, samodzielności, rozwiązywania przeróżnych problemów, przyswajają sobie informacje na temat otaczającego świata, stawiają pierwsze kroki na scenie – prezentując tańce, małe formy teatralne, swój sposób bycia. Dzieci rozwijają swą naturalną ciekawość, wrażliwość. Ach, wiele można by jeszcze wymieniać atutów przedszkola… Najważniejsze, że wszystkie te działania odbywają się w oparciu o dobrą zabawę, a więc najprzyjemniejszy sposób spędzania czasu przez dzieci - w zgodzie z zasadą łączenia przyjemnego z pożytecznym.


„Przedszkole to jest mały światek
Dla dzieci do siedmiu latek.
Małe tutaj są stoliki
Małe krzesła, foteliki.
Bo tu wszystko jest maleńkie
Tyci, tyci, tyciusieńkie…”Któż nie chciałby być w dzieciństwie pięknym motylkiem, biedronką, czy pszczółką – latającym stworzonkiem, delikatnym, subtelnym a zarazem pracowitym. Nasze przedszkole spełnia te marzenia, pod czujnym okiem kompetentnych i opiekuńczych nauczycielek:
mgr Anny Kaczor
mgr Natalii Kaliskiej
mgr Anny Siudy
mgr Joanny Ścigacz
mgr Katarzyny Węgielskiej – KupkaDo grupy „Biedronki” uczęszcza 25 dzieci. Biedronki bawią się i uczą w godz. 6.30 do 15.30.
Grupa „Motylki” funkcjonuje w godz. 7.00 do 17.00, w oparciu o system zmianowości. Oddział ten liczy w sumie 29 przedszkolaków.
„Pszczółki” w liczbie 19 sumiennie wykonują obowiązki przedszkolaka każdego dnia w godzinach 7.30 do 12.30.